İletişim ve Sipariş Hattı
0 232 257 57 35

Dekoratif Mantolama

Söve Hakkında;İzmir Söve dış cephelerde kullanılan polistrenden yapılma hazır elemanlardır. Oldukça fazla model seçeneğiyle, farklı tasarımların yapılmasına olanak sağlamasıyla mimarlar ve tasarımcılar için bulunmaz bir kolaylık ve esneklik sağlar.
Günümüz inşaat sektöründe çok değişik malzemelerden elde edilen metal alaşımlı, poliüretan, polyester, ahşap, beton ve doğal taşlardan işlenerek çok değişik modellerde ve ölçülerde hazırlanmış söveleri bulmak mümkündür. Bu söveler montaja hazır halde bulunurlar. Bu tür sövelere hazır söve denir. Hazır söveler içinde en çok uygulama payı polistren köpük (strafor) sövelere aittir. Çünkü polistren sövelerin diğerlerine göre; ekonomiktir, uygulaması çok kolaydır, uzun ömürlüdür, istenilen şekillerde hızlı bir şekilde üretilebilir ve hafifdir.
İzmir yapı İzmir Söve markası altında üretimini yaptığı söve grubunda; devamlı güncellenen ürün yelpazesiyle, gelişmiş üretim sistemleriyle sektörde önemli bir yere sahiptir.
İzmir söve her türlü estetik tarza ait söve modeline sahiptir. Sahip olduğu onlarca modelin yanında istenilen şekil ve ölçülerde üretim yapabilecek olanaklara ve makine kapasitesine sahiptir.
Polistrenden yapılan hazır söveler maliyet, kalite ve montaj kolaylığı açısından tercih edilmektedir. İzmir söve uygulamaları, yapılarımıza estetik kazandırması açısından inşaat sektöründe sıkca kullanılan bir ürün haline gelmiştir.
İşçilik söve uygulamalarında çok önemlidir. Söve malzemesi ne kadar kaliteli olursa olsun doğru işçilik yapılmadığı sürece, cephenizde istenilen sonuç alamayabilirsiniz. Doğru söve malzemesini doğru işçilik ile uygularsanız uzun süreli kullanabileceğiniz şık ve estetik cepheler elde edebilirsiniz.
Söveyi cepheye yapıştırırken gelecekte sövenin düşmesi gibi bir problem yaşamamak için kaliteli yapıştırıcı kullanmak gerekli. Webeer Yapıştırma Harcını kullanarak söve yapıştırma işlemini yaparsanız gelecekte hiçbir problem yaşamazsınız. Webeer Yapıştırıcı, genleştirilmiş polistren (EPS), ekstrüde polistren (XPS) ve taşyünü gibiısı yalıtım levhalarının yüzeye yapıştırılması için formüle edilmiş, yüksek düzeyde polimer katkıları ve çeşlitli kimyasallar ile güçlendirilmiş, çimento esaslı yapıştırma harcıdır.
Dış cephe kaplaması ve cephe süslemesi olarak kullanılan başlıca ürünler söve, denizlik, kat silmesi, fugalı panel, isocotta, isostone, isobrick, payanda, köşe taşı, fuga profili, çıta v.b. ürünlerdir.