Söve Tanımı


Pencere ve kapı kenarlarına ve üstüne yapılan, kapı ve pencere boşluğunu yağmur ve
rüzgârdan koruyan ve daha ziyade yapıya güzel bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan
süsleme elemanlarıdır.
Kenar boşluklara yapılan söveler aynı motifte üst kenarda da kullanılabildiği gibi,
kenarlar aynı, üst farklı bir desende de yapılabilir.

Diğer Bir Söve Tanımı:

Kapı ve pencereleri yağmur sularından korumak ve bina çehresine estetik görünüş
vermek üzere kapı ve pencerelerin yan kenarları ile üst kenarlarına uygulanan yüzeyden dışa
doğru çıkıntılı, değişik malzemelerden yapılabilen, estetik görünümlü yapı elemanlarına
Söve denir.
Söve; kapı ve pencerelerin bina dış yüzeyine bakan kısımlarına uygulanabileceği gibi
istenirse estetik ve zengin görünüm açısından iç mekânlarda da uygulanabilir. Söve dış
cephede iklim şartlarına dayanıklı her malzemeden yapılabilir.Dekoratif Mantolama Sistemleri
Söve Hakkında;İzmir Söve dış cephelerde kullanılan polistrenden yapılma hazır elemanlardır. Oldukça fazla model seçeneğiyle, farklı tasarımların yapılmasına olanak sağlamasıyla mimarlar ve tasarımcılar için bulunmaz bir kolaylık ve esneklik sağlar.

Günümüz inşaat sektöründe çok değişik malzemelerden elde edilen metal alaşımlı, poliüretan, polyester, ahşap, beton ve doğal taşlardan işlenerek çok değişik modellerde ve ölçülerde hazırlanmış söveleri bulmak mümkündür. Bu söveler montaja hazır halde bulunurlar. Bu tür sövelere hazır söve denir. Hazır söveler içinde en çok uygulama payı polistren köpük (strafor) sövelere aittir. Çünkü polistren sövelerin diğerlerine göre; ekonomiktir, uygulaması çok kolaydır, uzun ömürlüdür, istenilen şekillerde hızlı bir şekilde üretilebilir ve hafifdir.

İzmir yapı İzmir Söve markası altında üretimini yaptığı söve grubunda; devamlı güncellenen ürün yelpazesiyle, gelişmiş üretim sistemleriyle sektörde önemli bir yere sahiptir.

İzmir söve her türlü estetik tarza ait söve modeline sahiptir. Sahip olduğu onlarca modelin yanında istenilen şekil ve ölçülerde üretim yapabilecek olanaklara ve makine kapasitesine sahiptir.

Polistrenden yapılan hazır söveler maliyet, kalite ve montaj kolaylığı açısından tercih edilmektedir. İzmir söve uygulamaları, yapılarımıza estetik kazandırması açısından inşaat sektöründe sıkca kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

İşçilik söve uygulamalarında çok önemlidir. Söve malzemesi ne kadar kaliteli olursa olsun doğru işçilik yapılmadığı sürece, cephenizde istenilen sonuç alamayabilirsiniz. Doğru söve malzemesini doğru işçilik ile uygularsanız uzun süreli kullanabileceğiniz şık ve estetik cepheler elde edebilirsiniz.

Söveyi cepheye yapıştırırken gelecekte sövenin düşmesi gibi bir problem yaşamamak için kaliteli yapıştırıcı kullanmak gerekli. Webeer Yapıştırma Harcını kullanarak söve yapıştırma işlemini yaparsanız gelecekte hiçbir problem yaşamazsınız. Webeer Yapıştırıcı, genleştirilmiş polistren (EPS), ekstrüde polistren (XPS) ve taşyünü gibiısı yalıtım levhalarının yüzeye yapıştırılması için formüle edilmiş, yüksek düzeyde polimer katkıları ve çeşlitli kimyasallar ile güçlendirilmiş, çimento esaslı yapıştırma harcıdır.

Dış cephe kaplaması ve cephe süslemesi olarak kullanılan başlıca ürünler söve, denizlik, kat silmesi, fugalı panel, isocotta, isostone, isobrick, payanda, köşe taşı, fuga profili, çıta v.b. ürünlerdir.

KARTONPİYER HAKKINDA
Alçı kalıptan üretilen kartonpiyerler artık günümüzde yerini polistrenden üretilme kartonpiyerlere bırakmaktadır. Çünkü polistren kartonpiyerler oldukça hafif, uygulaması çok kolay, uygulama sırasında herhangi bir toz pislik bırakmaması sayesinde günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanı bulmuştur. İzmir Söve olarak geniş ürün yelpazemiz ile kartonpiyer ve iç mekan ürünleri konusunda üretim yapmaktayız. İç mekan modellerimiz için

İZMİR SÖVE SÖVE ÖZELLİKLERİ
* Sövelerin uzunluğu 2 mtül dür.
* Sövelerde yoğunluğu yüksek EPS kullanılmaktadır
* Sövelerin yüzeyi akrilik elastik elyaflı sıva ile kaplanmaktadır.
* Bünyesine su almaz dış etkenlere ve tüm doğa koşullarına dayanıklıdır.
* Uygulaması kolaydır.
* Söveler elastiktir, çatlama ve kırılma yapmaz.
* Sövenin yüzeyi dış cephe boyası ile boyanabilir
* Hafifliğinden dolayı binaya yük bindirmez.
* Muadil ürünlere göre çok daha ekonomiktir.
* Sövelerin üzerine su bazlı astar ve boya uygulaması yapılabilir.


DEKORATİF MANTOLAMA PANEL SİSTEMİ
Dış cephe kaplama sistemi olarak geliştirilen Dekoratif mantolama Panelleri özel geliştirilmiş patentli tasarımlardır. Kaplama Tuğla , Terra Cotta ve Taş Kaplama görünümlerine sahiptir. Üretim aşamasında açılmış gizli dübel yerleri vardır ve üzerinde fabrika ortamında yapılmış özel dış etkenlere karşı dayanıklı kaplaması sayesinde yerine montajı yapıldıktan sonra ayrı bir kaplamaya ihtiyacı olmayan yeni bir yalıtım sistemidir. Her türlü yapılarda güvenle kullanılmaktadır. Panellerin önceden hazırlanmış olması sayesinde mükemmel işçiliği ile görsellik ön plana çıkmaktadır. Her mevsim, hızlı işçilikle kolaylıkla uygulanmaktadır.

Söve Kaplama Formülü Hakkında Bilgi

Söve kaplama formülü hakkında
Türkiye’ de söve sektörü gün geçtikçe büyüyen bir sektör olmasına rağmen ,teknik bilgi donanımına sahip olmayan üreticiler zor durumda kalmaktadır.

Bu işin en önemli unsuru kaplamadır.

Söve harcı satışı şeklinde bir uygulama olsa da tam anlamı ile işin çözüm noktası olamamaktadır ,çünkü söve kaplama harcı karışımın hemen akabinde kullanılması gereken bir kaplamadır , bu nedenle kaplamayı hazır halde temin etmek çözüm değildir.

Her üretici kendi kaplamasını bünyesinde hazırlamadığı sürece başarılı olamamaktadır.

Her formülde dış etkenlere dayanmayıp zamanla 3-5 ay içerisinde dökülmeler meydana gelmektedir, yüzey kaplaması sağlam olmayan bir ürün üreten firma kısa zamanda sektörde pes etmek zorunda kalmaktadır ,
zamanla dökülmelerden tıkanacak olan sektörün önünü açıp ürünlerin daha kaliteli üretilmesini sağlayarak ,sektörümüzün kalıcı hale gelmesini sağlamak amacı ile yatırımları boşa giderek , batan firmalar değil kalıcı kaliteli üretim yapan firmaların öne çıkmasını sağlamaktır.

Aksi taktirde alıcı müşteri ürün veya firma kalitesine bakmadan fiyatın uygun olması nedeni ile ,almış olduğu üründen zamanla şikayetlerini dile getirmektedir.

Kaplamanın döküldüğünü söyleyerek mağduriyetini dile getirerek ,bu tarz ürünlerin kullanılmamasını söyleyerek sektöre zarar verilmiş olmaktadır .

Buna benzer şikayetler gün geç tikçe artarak devam ederken ciddi üretici firmalar bundan çok fazla zarar görmektedir.
Mademki bu işin üretimine karar veriliyorsa profesyonel bir yardım almak gerekir.
Bu noktada şirketimiz Türkiye’de en iyi kaplamayı üreterek kendini kanıtlamış olup Türkiye’de ilklerden olan İZMİR SÖVE firmamız bilgilerini üreticilerle paylaşarak sektörde yaşanan bu olumsuzlukların önüne geçerek, sektörü korumak adına dileyen firmalara, kaplama formülü hakkında yardımcı olmaya karar vermiştir,
amacımız üretici firmalara yardımcı olurken Türkiye’de genel bir kalite standardı oluşturarak sektörümüzün büyümesini sağlamaktır.


İzmir Söve

Antalya Söve

Çeşme Söve

Marmaris Söve

Manisa Söve

Bursa Söve

Kuşadası Söve

Muğla Söve

Fethiye Söve

Didim Söve

Milas Söve

Söke Söve

Torbalı Söve

Urla Söve

Güzelbahçe Söve

Karaburun Söve

Ayvalık Söve

Dikili Söve

Seferihisar Söve

Denizli Söve

Balıkesir Söve.
Bize Yazin
Adiniz*
Email Adresiniz*
Telefon Numaraniz*
Baslik*
Mesajiniz*


.Sitemizi bugün 82 kullanici ziyaret etmistir.